TRAUMA-SENZITIVNÍ JÓGA pro řešení vlastních traumat

10.09.2019 12:45

Jak se vypořádat s prožitým traumatem? Pomůže Vám TRAUMA-SENZITIVNÍ JÓGA!

 

TSJ byla vyvinuta v Trauma centru v Bostonu, USA, pod vedením Davida Emersona v týmu Bessela van der Kolka, světové špičky na léčbu traumatu.  

TSJ je empiricky ověřená doplňková terapie pro komplexní (vývojové) trauma, tj. opakované trauma, vznikající během raného věku a dětství způsobené narušenými vztahy v rodině, těžkou životní situací (nemoc, smrt, rozvod, válka…). Dále je vhodná pro léčení chronických, na běžnou léčbu rezistentních symptomů posttraumatického syndromu (poruchy spánku, náhlé zneklidňující vzpomínky na traumatickou událost, zvýšená aktivita a podrážděnost, návaly strachu až paniky, záchvaty vzteku, deprese, bušení srdce, závratě, izolace, vyhýbání se lidem nebo určitým místům, disociace), kterými trpí traumatizovaní lidé s prožitkem násilí na sobě nebo byli svědky násilných událostí. Je vhodná také pro oběti domácího a sexuálního násilí, oběti mučení, válečné veterány apod. TSJ vychází z teorie traumatu, teorie citové vazby (attachmentu) a využívá nejnovější poznatky neurovědy.

 

Vychází z principů hatha jógy, kdy je důraz kladen na bezpečné prostředí a zaměření na pociťovaný smysl v těle.  Nepoužívají se kontaktní fyzické asistence, které by upravovaly fyzickou formu účastníka, jak je běžné na jiných lekcích jógy. 

Úterý  12:45 v bezpečném prostoru malé skupiny (max 5 lidí)       

Centrum SANTEA , Na Poříčí 12, Praha 1  (5. patro)

Lektor Petra Plašilová

Místo v lekci rezervujete na tel. 728 515 894 ( sms či telefonicky).

Cena 250 Kč / lekce (platba v hotovosti na místě nebo po domluvě převodem na účet)

 

Pokud Vás metoda Trauma-sensitivní jógy zaujala, ale dáváte přednost individuálnímu kontaktu před skupinovým procesem, můžete se objednat na INDIVIDUÁLNÍ SEZENÍ. Pro objednání Vašeho termínu  volejte tel. 728 515 894. 

Kontakt

Santea centrum s.r.o. Na Poříčí 12, 110 00 Praha 1

4.patro - konzultace
5.patro - konzultace, semináře, workshopy, jóga


+420 728 515 894 M. Frintová

santeacentrum@gmail.com